Ask as if you're talking to a person:


acinetobacter baumannii hakkında bilgi


Soru: Acinetobacter baumannii nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Acinetobacter baumannii bağışıklık sistemleri tehlikeye sahip insanlar, hasta agresif tedavi yoksa ölüme yol açabilen fırsatçı enfeksiyonlara neden için tehlikeli olabilir Acinetobacter cinsi bir bakteridir. Bir Acinetobacter baumannii tedavi ile en büyük sorunların bu bakterinin doğal antibiyotik bir dizi dayanıklı, bu zorlu etkili virüslü bir hastada bu saldırı bir ilaç tedavisi bulmak yapım vardır.

negatif ve aerobik, ortam çok çeşitli gelişen Bu bakteri gramdır. Bu geniş doğada, hem kuru hem de ıslak durumlarda büyüyen dağıtılmıştır ve yaygın sağlıklı insan kültüründe ise, aslında insanların enfeksiyon yaşamadan bakteri taşıyabilir gösteren. Zaman taşıyıcı bir hastane, huzurevi, ya da savunmasız hastalar ile benzer çevre girmek, onlar üzerinde ciddi enfeksiyonlara neden olan Acinetobacter baumannii geçirebilir. Hemşire ve diğer sağlık personelinin çoğu Acinetobacter baumannii ve benzeri bakteriler hastanın çok sayıda ile temas sonucu meydana taşır.

Enfeksiyon genellikle bakteri teneffüs edilmesi veya vantilatör üzerinde olmanın bir sonucu olarak akciğerlerde, başlar ve o da kateter enfeksiyonu ile ilişkilidir. Acinetobacter baumannii büyümeye izin verilirse, o yavaş yavaş vücudun diğer alanlarına, organları kolonize yayılır sonunda ölüme yol açabilir. birçok antibiyotiğe dirençli olması nedeniyle Acinetobacter baumannii bir superbug, kabul edilir ve enfeksiyonlu hastalarda dikkatle izlenmesi gereken bir sonuç olarak.

Acinetobacter baumannii olan birçok ciddi enfeksiyonlar doğada hastane, ki, bir hastane veya sağlık tesisinde elde edildi anlamı vardır. hastane infeksiyonlarının riski dikkatle el yıkama gibi, sanitasyon protokoller gözlemleyerek iyice oda aşağı silme ve aletleri ve steril onları render teknikleri ile linens temizlik azaltılabilir. Bu teknikler basit, sağlam ama pratikte yoğun bir hastanede onlar takip etmek zor olabilir, hastane infeksiyonlarının sonuçlanır.

Tedavi bu patojen bakteri enfeksiyonu için antibiyotik kursuna başlamak üzere, hastanın izlenmesinde, gerekli ve tıbbi tedavi sürecinde mümkün olduğu kadar onu istikrarlı tutmak için hasta destek. bir antibiyotik Eğer etkili, yeni bir ilaç başarıyla bakterinin ortadan kaldırır görmek için kullanılmak üzere ihtiyaç olacak gibi görünmüyor. Hastaneler de kültür bakterileri bir hastadan laboratuar potansiyel antibiyotik test ve tercih edebilirler yakından hastalarının ipuçları kökenleri ve yayılmasını açıklamak için bulaşmış suşların inceleyerek Acinetobacter baumannii enfeksiyonlar takip etmek.


Among the questions such as who is, how old is, where is the,... the answer of the question 'acinetobacter baumannii hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Ann Noreen Widdecombe?
902126130547 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
Tefekkür Manası Nedir?
How Old is Hacı Degumuko Berzeg?


Now 1690 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine