Ask as if you're talking to a person:


a vitamini eksikligi hakkında bilgi


Soru: A vitamini eksikliği nedir?
Kategorisi: Diyet ve Beslenme
Hakkında Bilgi: A vitamini eksikliği, kişinin sürekli tüketir veya muhafaza oluşur az A vitamini fazlası vücutta işlevini doğru olarak yerine gerektirir. A vitamini eksikliği en sık insanlarda meydana gelir ve altı kaynak ülkeler dünyada gelişen yaşayan ve sık genellikle daha zengin sayılır ülkelerde görülmemektedir. vitamin A eksikliği A önlenebilir veya tüketen gıdalar vitamin bakımından zengin ele A veya A vitamini alarak.

A vitamini bu yağ çözünür demektir yağda çözünen vitamin vardır. Kez gövde, yağda çözünen vitaminler absorbe karaciğerde depolanır ve vücudun yağ sayısında. Bu suda erir ve hızlı bir şekilde vücuttan elimine edilir suda eriyen vitaminler, aksine bulunmaktadır. A vitamini, vücut bakımı, sağlıklı bir bağışıklık sistemi sağlar Sağlıklı saç ve deri önemli bir bileşeni olduğunu, vücudun organlarının astar koruyan ve vizyon korumaya yardımcı olur.

Bu yoksul ülkelerin bir yere 250.000 ila 500.000 çocuklarda vizyon bir A vitamini eksikliği her yıl nedeniyle kaybetmek tahmin edilmektedir. vitamini eksikliği Körlük A tipik nedeni A vitamini kornea ve retina nemli tutmaya yardımcı olur. A vitamini, korneanın veya retinanın yeterli düzeyde olmazsa daha fazla zarar duyarlı nem eksikliği olan körlüğe yol açabilir dan olabilir. A vitamini eksikliği de bir koşulu göz yeteneğini karanlık ortamlarda uyum sağlamak için inhibe gece körlüğü olarak bilinen yol açabilir.

bir A vitamini eksikliğinin temel nedeni A. Foods vitamini açısından zengin bir mango, papaya, kayısı gibi tatlı patates, havuç, ıspanak, marul ve şalgam ve meyve gibi sebzeler de vardır vitamini içeren gıdaların yetersiz tüketimi ve cantaloupes. vitamin A süt, yumurta da bol miktarda sağlamak Diğer gıdalar ve müstahkem edilmiş gıdalar, veya o ekledi vitamin oldu.

A tüketimi önemlidir, vitamin çok fazla bir zararlı olabilir vitamin iken. Tüm yağda çözünen vitaminler olduğu gibi, ileride kullanılmak üzere karaciğer ve yağ dokularında A beden mağazaları vitamini fazla miktarda. vücudun A vitamini aşırı seviyeleri, karaciğer ile sorunlara neden olabilir doğum defektleri yol, kaşıntılı veya kuru cilt neden, merkezi sinir sistemini etkileyen, baş ağrısı neden, baş dönmesi, görme ve osteoporoz bulanık. vücudun A vitamini bir aşırı miktarda genellikle aşırı ya da vitamin gereksiz tüketimi A takviyeleri neden olur.


Among the questions such as birth place of, where is from, how old is,... the answer of the question 'a vitamini eksikligi hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Paul Kalas?
Orhan Aslıtürk Kaç Yaşında?
424 Nerenin Alan Kodu?
What is Dungeness?


Now 2622 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine